Menu

اخبار و گزارش ها | اخبار دبیرخانه کانون و مناطق

اخبار و گزارش ها

تغذیه سالم در ماه رمضان درمحله حکمت

تغذیه سالم در ماه رمضان درمحله حکمت

 

 به گزارش روابط عمومی اداره سلامت منطقه یک،کارگاه تغذیه سالم در روز 8 خرداد در حکمت برگزار شد. به مناسبت ماه رمضان در خصوص روزه داری و تاثیرآن بر سلامت جسم و روح صحبت کردند و همین طور در مورد تغذیه مناسب و رعایت نکاتی در مورد تغذیه در ماه رمضان  به موارد زیر اشاره کردند :

در ماه مبارک رمضان درصد زیادی از کالری روزانه به خصوص قندهای ساده با چربی تأمین شود باعث افزایش چاقی افراد در این ماه می‌شود. البته با توجه به اینکه امسال در ماه رمضان با گرسنگی و تشنگی بیشتری مواجه هستیم برای مقابله با این احساس مصرف سبزی تغییر مطلوبی در بدن ما ایجاد می‌کند. امتأسفانه برخی افراد روزه‌دار با حذف وعده سحری مشکلاتی را برای بدنشان ایجاد می‌کنند که می‌بایست این وعده را در ماه مبارک رمضان در رژیم غذایی خود بگنجانند.همچنین افراد روزه‌دار می‌بایست وعده افطاری خود را با مایع مغذی و گرم مانند شیر و حجم کمی از نان و نیزغلات، پنیر،گردو و سبزی و سوپ نرم شروع کنند.
پس مصرف غذای سبک به عنوان وعده شام یا افطار حاوی سبزی ها، پروتئین و غلات و یک میان وعده کوتاه قبل از خواب به عنوان شام باید در تغذیه آنان گنجانده شود که در آن ترکیبی از سبزی ها و میوه‌ ها مصرف می‌شود.

 

منطقه یک

  • تغذیه سالم در ماه رمضان درمحله حکمت


Article Rating

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.